तीन पालिकासहित २५ वटा वडा जितेर एमाले बन्यो रामेछापको ठूलो दल, कांग्रेस दोस्रो (सूचीसहित) – Nepal Press

तीन पालिकासहित २५ वटा वडा जितेर एमाले बन्यो रामेछापको ठूलो दल, कांग्रेस दोस्रो (सूचीसहित)

मन्थली । रामेछापका आठ वटै स्थानीय तहको अन्तिम निर्वाचन परिणाम सार्वजनिक भएको छ । खाँडादेवी गाउँपालिकाको मतगणना सकिएसँगै जिल्लाका आठवटै पालिका र ६४ वटा वडाको परिणाम सार्वजनिक भएको हो ।

घोषित परिणामअनुसार एमालेले तीन पालिका प्रमुख, तीन उपप्रमुखसहित २५ वडाध्यक्ष जितेर जिल्लाको ठूलो पार्टी बनेको छ । कांग्रेसले पनि तीनवटा प्रमुख र चार उपप्रमुखसहित २३ वडाध्यक्ष जितेर दोस्रो पार्टी बनेको छ ।

माओवादी केन्द्रले दुई पालिका प्रमुख र एक उपप्रमुखसहित १५ वटा वडा जितेर तेस्रो पार्टी बनेको छ । नेकपा एकीकृत समाजवादीले भने एउटा वडाध्यक्षमात्र जितेको छ ।

जिल्लामा खाँडादेवी र दोरम्बा गाउँपालिकामा कांग्रेस माओवादी गठबन्धन भएको थियो भने अन्यत्र माओवादी र नेकपा एसको गठबन्धन हुँदा कांग्रेस र एमाले एक्लाएक्लै लडेका थिए

कतिपय वडामा भने सत्ता गठबन्धन बनेको थियो । जिल्लाका दुई नगरपालिकामध्ये मन्थलीमा एमाले र रामेछापमा कांग्रेसले जितेका छन् । यसअघिको चुनावमा ५ पालिका प्रमुख जितेको एमालेले यसपटक गोकुलगंगा र लिखु तामाकोशीको अध्यक्ष गुमाएको छ ।

यी हुन् रामेछापबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधि
१) उमाकुण्ड गाउँपालिका
शेरबहादुर सुनुवार, अध्यक्ष (एमाले)
सावित्री सुनुवार, उपाध्यक्ष (कांग्रेस)

२) गोकुलगंगा गाउँपालिका
काजीबहादुर खड्का दिनेश, अध्यक्ष (कांग्रेस)
उषा बस्नेत कार्की, उपाध्यक्ष (कांग्रेस)

३) लिखु तामाकोसी गाउँपालिका
केशव महत, अध्यक्ष )कांग्रेस)
दीपा पाख्रिन, उपाध्यक्ष (एमाले)

४) सुनापती गाउँपालिका
ठूलोकान्छा तामाङ, अध्यक्ष (माओवादी)
गीता विष्ट, उपाध्यक्ष (माओवादी)

५) रामेछाप नगरपालिका
लवश्री न्यौपाने, प्रमुख (कांग्रेस)
बालाकुमारी कार्की, उपप्रमुख (कांग्रेस)

६) मन्थली नगरपालिका
लव श्रेष्ठ, प्रमुख (एमाले)
ईश्वरी बस्नेत, उपप्रमुख (एमाले)

७) दोरम्बा शैलुङ गाउँपालिका
मैनकुमार मोक्तान, अध्यक्ष (माओवादी)
खमला थापामगर, उपाध्यक्ष (कांग्रेस)

८) खांडादेवी गाउंपालिका
ज्ञानकुमार श्रेष्ठ, अध्यक्ष (एमाले)
रमा घिसिङ, उपाध्यक्ष (एमाले)

निर्वाचित ६४ वडा अध्यक्ष
मन्थली नगरपालिका
वडा नं १ – रामहरि पौडेल, (कांग्रेस)
वडा नं २ – सुरेन्द्र कार्की, (एमाले)
वडा नं ३ – कृष्णगोपाल थापा, (एमाले)
वडा नं ४ – राजन घिमिरे, (कांग्रेस)
वडा नं ५ – रविन कार्की नवीन, (एकीकृत समाजवादी)
वडा नं ६ – अशोककुमार तामाङ (कांग्रेस)
वडा नं ७ – भुवनहरि प्रसाईं (कांग्रेस)
वडा न ८ – गोपाल श्रेष्ठ (एमाले)
वडा नं ९ – गोकर्णराज आराण (एमाले)
वडा नं १० – गोपीलाल तामाङ (एमाले)
वडा नं ११ – भीमबहादुर थापामगर, (माओवादी)
वडा नं १२ – खिलेन्द्र खत्री (कांग्रेस)
वडा नं १३ – नवराज थापामगर (एमाले)
वडा नं १४ – मोतीलाल तामाङ (एमाले)

रामेछाप नगरपालिका
वडा नं १ – रेखबहादुर कार्की (काग्रेस)
वडा नं २ – निरकुमार श्रेष्ठ (माओवादी)
वडा नं ३ – दलबहादुर प्रधान (कांग्रेस)
वडा नं ४ – कृपा थापामगर (कांग्रेस)
वडा नं ५ – हरिशचन्द्र श्रेष्ठ (कांग्रेस)
वडा नं ६ – राजेश तामाङ (कांग्रेस)
वडा नं ७ – समीर कार्की (कांग्रेस)
वडा नं ८ – सन्तोष तामाङ (कांग्रेस)
वडा नं ९ – चन्द्रबहादुर श्रेष्ठ (माओवादी)

सुनापती गाउँपालिका
वडा नं १ – ध्रुव चौलागाईं (कांग्रेस)
वडा नं २ – पदम थापामगर (माओवादी)
वडा नं ३ – कुलबहादुर थिङ (माओवादी)
वडा नं ४ – दण्डुप लामा (माओवादी)
वडा नं ५ – चित्रबहादुर मानन्धर (माओवादी)

गोकुलगंगा गाउँपालिका
वडा नं १ – छत्रबहादुर बस्नेत (कांग्रेस)
वडा नं २ – सुरेन्द्र कार्की (कांग्रेस)
वडा नं ३ – नरविक्रम कार्की (एमाले)
वडा नं ४ – रामचन्द्र बस्नेत (कांग्रेस)
वडा नं ५ – दीपक कार्की (एमाले)
वडा नं ६ – चन्द्रबहादुर सुनुवार (कांग्रेस)

उमाकुण्ड गाउँपालिका
वडा नं १ – ङावातिन्डु शेपा (एमाले)
वडा नं २ – खम्बाध्वज बस्नेत (माओवादी)
वडा नं ३ – गुणकुमार थापा (एमाले)
वडा नं ४ – मानबहादुर सुनुवार (माओवादी)
वडा नं ५ – कुलबहादुर बस्नेत (एमाले)
वडा नं ६ – भरतराज खड्का (कांग्रेस)
वडा नं ७ – रुद्रमणि नेवार (एमाले)

लिखुतामाकोसी गाउँपालिका
वडा नं १ – प्रदीप तामाङ (एमाले)
वडा नं २ – सन्तोष पौडेल (एमाले)
वडा नं ३ – गोपालराज तामाङ (माओवादी)
वडा नं ४ – दीपककुमार मगर (कांग्रेस)
वडा नं ५ – रोमबहादुर तामाङ (कांग्रेस)
वडा नं ६ – शिवप्रसाद न्यौपाने (एमाले)
वडा नं ७ – कैलाशकुमार दर्लामी (माओवादी)

दोरम्बा शैलुङ गाउँपालिका
वडा नं १ – प्रेम लामा (एमाले)
वडा नं २ – मेचमान योञ्जन (माओवादी)
वडा नं ३ – सन्तलाल थापामगर (कांग्रेस)
वडा नं ४ – श्यामलाल घिसिङ (कांग्रेस)
वडा नं ५ – गंगालाल तामाङ (कमान) (माओवादी)
वडा नं ६ – टीकाप्रसाद गौतम (एमाले)
वडा नं ७ – प्रवीण मोक्तान (माओवादी)

खाँडादेवी गाउँपालिका
वडा नं १ – रामकुमार श्रेष्ठ (माओवादी)
वडा नं २ – केशवकुमार प्रधान (एमाले)
वडा नं ३ – पुष्करकुमार कार्की (एमाले)
वडा नं ४ – कृष्णप्रसाद पौडेल (एमाले)
वडा नं ५ – मनोज पौडेल (एमाले)
वडा नं ६ – नारायण कार्की (कांग्रेस)
वडा नं ७ – सिरे तामाङ (एमाले)
वडा नं ८ – जंगलाल तामाङ (एमाले)
वडा नं ९ – अकलबहादुर भण्डारी (एमाले)

प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खवर