१० औं नेफ्टा फिल्म अवार्ड : उत्कृष्ट पाँच मनोनयन घोषणा – Nepal Press

१० औं नेफ्टा फिल्म अवार्ड : उत्कृष्ट पाँच मनोनयन घोषणा

काठमाडौं- १० औं नेफ्टा फिल्म अवार्ड २०७७ को उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक भएको छ । राजधानीमा आयोजित कार्यक्रममा चलचित्र प्राविधिक संघले २०७५ सालमा प्रदर्शनमा आएका फिल्मबाट ३० भन्दा बढि विधाका उत्कृष्ट पाँच प्रतिस्पर्धी सार्वजनिक गरेको हो ।

उद्घाटन सत्रमा कांग्रेस प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्मा, चलचित्र विकास बोर्ड अध्यक्ष दयाराम दाहाल, पूर्वअध्यक्ष राजकुमार राई लगायतले अवार्ड सफलताको कामना गर्दै मन्तव्य राखे । कांग्रेस प्रवक्ता शर्माले दुरदराजमा लुकिरहेका नागरिकहरुको कथालाई फिल्मको माध्यमबाट बाहिर ल्याउन सुझाव दिए ।

‘उड्दै गरेको जहाज होइन, त्यो जहाजले उड्दै गर्दा छोडेको माटोको पीडालाई पर्दामा ल्याउनुपर्छ’ प्रवक्ता शर्माले भने, ‘फिल्म समाजको ऐना हो, सरकारले नदेखेका, नखोजेका कथा फिल्मले समेट्नसक्छ ।’ नेफ्टा अध्यक्ष पुष्कर लामाले कोरोनाबीच थलिएको फिल्म उधोगलाई चलायमान गराउन अवार्ड कोशेढुङ्गा साबित हुने विश्वास पोखे ।

कार्यक्रममा ३१ विधामा मनोनित फिल्म तथा फिल्मकर्मीलाई प्रमाणपत्र प्रदान गरियो । जस अन्तर्गत अवार्डमा सर्वाधिक १३ विधामा फिल्म ‘प्रसाद’ मनोनयनमा परेको छ । यस्तै फिल्म ‘ए मेरो हजुर ३’ एघार र ‘छक्का पञ्जा ३’ दस विधामा मनोनयनमा परेको छ ।

फागुन २९ गते प्रदान गरिने अवार्डको उत्कृष्ट फिल्मको प्रतिस्पर्धामा प्रसाद, रोमियो एण्ड मुना, हरी, कथा काठमाडौुं र छक्का पञ्जा ३ परेका छन् भने निर्देशकको प्रतिस्पर्धामा प्रसादबाट दिनेश राउत, रोमियो एण्ड मुनाबाट नरेशकुमार केशी, रामकहानीबाट सुदर्शन थापा, छक्का पञ्जा ३ बाट दीपाश्री निरौंला रुए मेरो हजुर ३बाट झरना थापा प्रतिस्पर्धामा छन् ।

उत्कृष्ट अभिनेतातर्फ विपिन कार्की प्रसाद, विनय श्रेष्ठ रोमियो एण्ड मुना, विपिन कार्की हरी, खगेन्द्र लामिछाने डमरूको डण्डिबियो र अनमोल केसी ए मेरो हजुर ३ प्रतिस्पर्धामा रहँदा उत्कृष्ट अभिनेत्रीतर्फ प्रसादबाट नम्रता श्रेष्ठ, रोमियो एण्ड मुनाबाट सृष्टि श्रेष्ठ, साइँलीबाट मेनुका प्रधान, रामकहानीबाट पूजा शर्मा र छक्का पञ्जा ३ु बाट दीपिका प्रसाइँ प्रतिस्पर्धामा छानिएका छन् ।

चलचित्रकर्मीको वास्तविक सम्मान भन्ने नारासहित आयोजना हुन लागेको अवार्डमा नेफ्टासँग ड्रिम हाइ नेपालले सहकार्य गरेको छ । एलआइसी १० औं नेफ्टा अवार्ड अन्तर्गतका उत्कृष्ट पाँच प्रतिस्पर्धाको मनोनयन यसप्रकार छः

Best Movies
Prasad
Romeo & Muna
Hari
Katha Kathmandu
Chhakka Panja 3

Best Director
Romeo & Muna – Naresh Kumar Kc
Prasad – Dinesh Raut
Ramkahani – Sudarshan Thapa
Chhakka Panja 3 – Deepashree Niraula
A Mero Hajur 3 – Jharana Thapa

Best Actor
Prasad – Bipin Karki
Romeo & Muna – Vinaya Shretha
Hari – Bipin Karki
Damaruko Dandibiyo – Khagendra Lamichhane
A Mero Hajer 3 – Anamol KC

Best Actress
Prasad – Namrata Shrestha
Romeo & Muna – Shristi Shrestha
Saili – Menuka Pradhan
Ramkahani – Pooja Sharma
Chhakka Panja 3 – Deepika Prasain

Actor In Supporting Role ( Male )
Intu Mintu Londonma – Saruk Tamrakar
Saili – Dayahang Rai
Yatra – Salon Basnet
Damaruko Dandibiyo – Anup Baral
Chhakka Panja 3 – Jitu Nepal

Actor In Supporting Role ( Female )
Katha Kathmandu – Shandhya K.c
Damaruko Dandibiyo – Laxmi Bardewa
Saili – Kenika K.c
Yatra – Janawi Basnet
Gopi – Surakshya Panta

Actor In Negative Role
Jya Shambhu – Prashanta Tamrakar
Katha Kathmandu -Pramod Agrahari
Prasad – Nischal Basnet
Ramkahani – Jitu Nepal
Black – Aayush Rijal

Actor in Comic Role
Chhakka Panja 3 – Kedar Ghimire
Chhakka Panja 3 – Buddhi Tamang
Ramkahani – Wilsonbikram Rai
Ramkahani – Rabindra Jha
Changa – Jeevan Bhattrai

Debut Actor ( Male )
Intu Mintu Londonma – Dhiraj Magar
The Break up – Amesh Sharma
Kahi Katai – Sonam Warfunwa
Nai Nabhannu La 5 – Abhishek Nepal
Boby – Umesh Thapa

Debut Actor ( Female )
A Mero Hajur 3 – Suhana Thapa
Yatra – Malika Mahat
Bhor – Pooja Karna
Captain – Upasana Singh Thakuri
Chhiring – Kamana Bhujel

Colourist
A Mero Hajur 3 – Kapil Parajuli
Hari – Arjun Karki
Reomeo & Muna – Shushil Neupane
Saili – Nimesh Shrestha
Love Station – Kapil Parajuli

Cinematographer
Saili – Shailendra Dhoj Karki
Katha Kathmandu – Lujaw Singh
A Mero Hajur 3 – Sanjay Lopchan Lama
Hari – Chintan Rajbhandari
Love Station – Aalok Kumar Sukla

Film editor
Katha Kathmandu – Mitra Gurung
Hari – Arjun Karki
Damaruko Dandibiyo – Nimesh shrestha
Amero Hajur 3 – Digha Khadka
Love Station – lokesh Bajracharya

Story
Prasad – Shushil Poudel
Bhor – Krishna Dharawasi
Damaruko Dandibiyo – Khagendra Lamichhane
Katha Kathmandu – Sangeeta Shrestha
Chhakka Panja 3 – deepakraj Giri

Screen Play
Chakka Panja 3 – Deepakraj Giri
prasad – Shushil Poudel
Reomeo & Muna – Naresh Kumar K.c
Gopi – Samipya Raj Timalsina
Saili – Ram babu Gurung

Dialogue
Chhakka Panja 3 – Deepakraj giri/ Jitu Nepal/ kedar ghimire/ Yaman Shrestha
Prasad – Shushil Poudel
Gopi – Samipya Raj Timalsina
Romeo & Muna – Niraj Maharjan
Damaruko Dandibiyo – Khagendra Lamichhane

Background Score
Prasad – Sailesh Shrestha / Rohit Shakya
Hari – Jeshan Kunwar
Saili – Rohit Shakya
A Mero Hajur 3 – Shailesh Shrestha
Damaruko Dandibiyo – Alish Karki

Sound Mixing
Romeo & Muna – Bijit Changemaae
Katha Kathmandu – Manoj Rajbhandari
Prasad – Uttam Neupane
Chhakka Panja 3 – Sunayaman Shrestha
Damaruko Dandibiyo – Mukesh Shah

Action Director
Mattimala – Rajendra Chaudhari
Ranveer – Chandra Panta
Yatra – Himal K.c
Chhiring – Chandra Panta
Jya Shambhu – Shree Shrestha

Art Director
Romeo & Muna – Pasang Temba Sherpa
Prasad – Raju Painter
Ramkahani – Chirajeebi Bhandari
Intu Mintu Londonma – Menuka Rai
Hari – Sujan Thapa Magar

Costume designer
Intu Mintu Londonma – Yubi Thapa
Romeo & Muna – Bina Ghale
A Mero Hajur 3 – Yubi Thapa
Kaira – Reeta Khadka ( Reet ) / Bonika Karki
Chhiring – Yash Kumar

Make up & Hair Artist
Saili – Laxmi Tamang ( Samara )
Reomeo & Muna – Samser Lama
Intu Mintu Londonma – Dipu Poudel
The Break up – Shraddha Maskey
A Mero Hajur 3 – Prathishtha Shankha

Debut Director
Intu Mintu Londonma – Renisha Bantawa Rai
Katha Kathmandu – Sangeeta Shrestha
Damaruko Dandibiyo – chhetan Gurung
Hari – Saphal k.c/ Prateek gurung
Yatra – Smrat Shakya

Visual effect
Romeo & Muna – I Dream Animation
Damaruko Dandibiyo – Manoj Shrestha
Chhiring – Satyam Rana / Achyut Bajgain
Ranveer – Bikram Bhandari ( Glaze Entertainment )
Captain – Satyam Rana / Samir Miya

Best Lyricist
Prasad – Lai Lai – Ganesh Shahi
A Mero Hajur 3 – Jindagi Nai Vandinama – Ek Narayan Bhandari
Rose – Phul Haina kada – rajesh Kumar Shrestha
Intu Mintu Londonma – Udayo Hawale – harcules Basnet
Nai Nabhannu La 5 – Balapanko Umera – Basanta Sapkota

Best Music Director
Prasad – Lai Lai – Subash Bhushal
Rose – Phul Haina kada – Alish Karki
Captain – Rahar Chha Sangai – Arjun Pokharel
A mero hajur 3 – Paran Paran – Ashish Abiral
Chhakka Panja 3 – Pahilo Numberma – Deepak Sharma

Best Music Arranger
Prasad – Udaya paudel
Intu mintu london ma – Rikesh Gurung
Jay bhole – Rajan Ishan
Nai Nabhannu La 5 – Maharaj Thapa
Chhakka Panja 3 – Udaya paudel

Choreographer
A mero hajur 3 – Jindagi Nai Mandina Ma – Kabiraj Gahatraj
Jay Bhole – Tiriri – Basanta Shrestha
Intu Mintu London Ma – Udayo Hawale – Bikram Lama
Captain – Rahar Chha Sangai – Kabiraj Gahatraj
Chhakka Panja 3 – Pahilo Number Ma – Kabiraj Gahatraj

Singer Male
Prasad – Lai Lai – Ketan Chhetri
Intu Mintu London Ma – Harkulesh Basnet
Chhakka Panja 3 – Pahilo Number ma – Devid Shankar
A mero hajur 3 – Jindagi Nai Mandina Ma – Sugam Pokharel
Captain – Rahar Chha Sangai – Sugam Pokharel

Singer Female
A mero hajur 3 – Jindagi Nai Mandina Ma – Prabisha Adhikari
Nai Nabhannu La 5 – Balapan – Samikshya Adhikari
Intu Mintu London Ma – Udayo Hawale – Nikhita Thapa
Captain – Rahar Chha Sangai – Anju Pant
Chhakka Panja 3 – Pahilo Number Ma – Bindu Pariyar

Best Trailer
Shahil Khan – Amero Hajur 3
Bipin Malla – Chhakka Panja 3
Krishna Bhandari – Intu Mintu London Ma
Shandesh Shah – Nai Nabhannu La 5
Shahil Khan – Captain

प्रतिक्रिया

Leave a Reply

Your email address will not be published.

सम्बन्धित खवर